Historie srazů

Sekce je ve výstavbě, prozatím zejm. pro představu návštěvníka. Postupně se plní daty, zejména historie srazů v Blansku zde ještě není doplněna. Současnost akcí pro velorexáře je velmi pestrá a již téměř celoroční, většina aktivních velorexářů sleduje kalendář akcí na www.velorexy.cz, kde jsou pořadateli prezentovány:

 

1984
první setkátní majitelů a příznivců vozidel Velorex v Hradci Králové jako soutěž BOAS pořádaná ZO Svazarmu ČSR Automotoklub Hradečan - Škodaklub. Pořádá Jiří Hampl.
1985
druhé setkátní majitelů a příznivců vozidel Velorex v Hradci Králové jako soutěž BOAS pořádaná ZO Svazarmu ČSR Automotoklub Hradečan- Škodaklub. Pořádá Jiří Hampl.
1986
12.4. - 1. sraz “ Ve znamení tří kol” , pořádaná Ondrou Fraňkem v Praze 6, na koupališti Džbán, pod záštitou FV SSM UK v Praze. S prvotním nápadem přišel Ondřej Franěk s Jakubem Tolarem. Jízda zručnosti, Orientační soutěž po Praze se třemi kontrolními stanovišti. V průběhu závodu sněží. Mezi účastníky byli nynější členové klubu Láďa Šustr a Vladimír Mňuk. Celkový počet účastníků srazu - 10 kusů
30.8. - třetí setkátní majitelů a příznivců vozidel Velorex v Hradci Králové jako soutěž BOAS “ Tři rychlá kola” pořádaná ZO Svazarmu ČSR Automotoklub Hradečan Škodaklub. Účastní se Ondřej Franěk a vítězí.
1987
26.4. - 2. sraz “ Ve znamení tří kol” , pořádaná Ondrou Fraňkem v Praze 6, na koupališti Džbán. Jízda zručnosti, soutěž o nejdokonalejší Velorex, orientační soutěž, Soutěž technických znalostí a výměna předního kola na čas. Účast 16 strojů
27.9. - čtvrté setkátní majitelů a příznivců vozidel Velorex v Hradci Králové jako soutěž BOAS pořádaná ZO Svazarmu ČSR Automotoklub Hradečan. Účastní se Ondřej Franěk a Láďa Šustr. Ondřej vítězí.
1988
23.4. - 3. sraz “ Ve znamení tří kol” , pořádaná Ondrou Fraňkem v Praze 6, na koupališti Džbán. Jízda zručnosti, soutěž o nejdokonalejší Velorex, orientační soutěž z Prahy směrem na Ptice, Nižbor, Sýkořici. Účast cca 30 Velorexů.
17.9. - Tajný závod o živé sele, koupaliště Džbán, Praha 6. Dálkový závod o délce 460 s 12 kontrolními body z Prahy, přes Nový Jáchymov, Rakovník, Přílepy, Manětín, Kynžvart, Sokolov, Kadaň a zpět. Trať vedla mimojiné i přes vojenský prostor Doupov. Účastníci absolvovali závod průměrně za 10 hodin. Zvítězil Ramas ze Staré Boleslavi a zaslouženě si odvezl hlavní výhru živé sele o váze 45 kg. S ohledem na to, že sele se mu posralo již po ujetí 12 km, dalších setkání se již nezúčastnil. Pořadatel Láďa Šustr.
1989
14.5. - 4. sraz “ Ve znamení tří kol” , pořádaná Ondrou Fraňkem v Praze 6, na parkovišti podniku Aritma, Praha 6, Paralelní slalom, soutěžní jízda. Při paralelním slalomu došlo k pádu jednoho stroje ze svahu. Zvítězil Jirka Šára.
7.10. - Tajný závod, Vysokoškolské koleje Petřiny Praha 6. Druhý ročník dálkového závodu o délce 620 km s 9 kontrolními body z Prahy, přes Křivoklát, Žebrák, Orlík, Landštejn, Jindřichův Hradec, Sezimovo Ústí, Prčice a zpět. Pořadatel Láďa Šustr.
1990
16.6. - 5. sraz “ Ve znamení tří kol” , pořádaná Ondrou Fraňkem v Praze 6, v areálu ČVUT v Praze 6. Účast cca 30 strojů, mimojiné prototyp Hugo a snížený sporťák z Adamova, účastní se i Robert Němec.
1.7. Akce Velorexem kolem Československa. Akce připravovaná Ondřejem Fraňkem a Láďou Šustrem. Trasa byla dlouhá 2700 km a její zdolání mělo trvat 14 dní. Akce se měly účastnit dva stroje. Palce nám drželi redaktoři Světa motorů a na nákladech akce se měl podílet Stávkový výbor studentů University Karlovy a Občanské Forum. Nakonec nám všichni vysvětlili, že peníze budou třeba na volby a že nám nemohou ničím přispět. Odstartovali jsme pouze s Ondrovým Velorexem. Akce skončila ještě týž den, kdy došlo před Karlovými Varami k zadření spodního ojničního ložiska. ( v roce 1996 vyšlo najevo, že stávkovému výboru studentů zůstalo nevyčerpaných 400.000,-Kčs !!!)
20.10. Podzimní sraz Velorexů, Praha 6, Větrník. Pořadatel Láďa Šustr
23.11. Vznik Velorex clubu v Autoklubu Československé republiky; Předseda Láďa Šustr, místopředseda Petr Šenkýř, hospodář Blanka Vášová, Revizor Robert Němec.
1991
24.-26.5. Setkání tříkolových vozidel Augustusburg SRN, pozvání zprostředkoval Láďa Mayer z Rokycan, Přes nepřízeň počasí se účastnilo cca 12 Velorexů - i sněžilo. Navázána družba s německými veteránisty a majiteli Morganů z Anglie.
8.-9.6. Jarní sraz Velorexů, Koliba Hrádek u Ústí nad Orlicí, účast 40 Velorexů mimojiné i Oskar 250/19, Záludné disciplíny,pořadatel Jirka Šára za přispění rodiny a hasičů z Chocně
21.9. Účast na Memoriálu Járy Piškuly v Rokycanech, Pořadatel Samostatný klub historických vozidel Rokycany. Pro Velorexy vytvořena zvláštní kategorie Sršni
1992
23.-24.5. Setkání tříkolových vozidel Lichtenstein SRN. Z klubu účast Roberta Němce, Richarda Němce, Zdeňka Heina a Ládi Šustra. Vzhledem k malým zásobám zbyly nám pouze prášky proti hladu. Návštěva okruhu Sachsenring.
13.-14.6. Jarní sraz Velorexů, Koliba Hrádek, Účastní se mj. i Velorex superlaminát 4 kolový a probíhá beseda s panem Stránským, konstruktérem. Pořadatel Jirka Šára a hasiči z Chocně.
5.-12.9. Výprava do Švédska, účastníci Robert Němec a Ládˇa Šustr, návštěva jižního Švédska- Malmo, Helsingborg a dánský Helsingor. Celkem 1800 km, bez jediné závady.
1993
4.-6.6. Jarní sraz Velorexů, Chata Hedva, Zdobnice, Orlické Hory. Pořádal Jirka Šára, v nádherném prostředí mezi českým opevněním, část účastníků navštěvuje tvrz Bouda.
21.-22.8. Mezinárodní setkání třístopých vozidel Postupim SRN, účast Robert Němec a Michal Krása. Michal v dražbě získal německou tříkolku Goliath - od té doby je po nás v SRN požadováno startovné, do té doby jsme jezdili zadarmo.
2.10. Memoriál Járy Piškuly, pořádaný KHV Rokycany, opět pro nás kategorie Sršni.
1994
Jarní sraz ? viz Jirka Šára
23.-25.9. Podzimní sraz Valdek u Rumburka, pořádaný Robertem Němcem,10 účastníků
1995
Jarní sraz Adršpach, termín viz Jirka Šára, návštěva Adršpašských skal a Pece pod Sněžkou, dojeli jsme až k lanovce na Sněžku
9.-10.9. Podzimní sraz Valdek u Rumburka, pořádaný Robertem Němcem
1996
31.5. - 2.6. Jarní sraz Velorexů Horní Jelení, pořádal Jirka Šára, účast pana Mojmíra Stránského.
12.-28.6. Velorexem na Severní polární kruh
7.-8.9. Podzimní sraz Hrachov u Kamýku nad Vltavou pořádá Josef Mácha
1997
4.3. Spojení Velorex clubu v Českém autoklubu s klubem v Blansku a Lounech
3.-4.5. Sraz vozítek Boskovice
19.-21.6. Jarní sraz Velorexů Hrad Svojanov
19.-20.7. Sraz Velorexů Louny - Vidhostice
srpen - Čundr beskydami
září - Hrachov
1998
1.-3.5. Jarní sraz Velorexů Boskovice
23.-29.8. Čundr Českou Kanadou
11.-13.9. Podzimní sraz přehrada Pastviny

 

Zdroj: www.velorex.com