Pár střípků z historie ......,

..... aneb několik vět o bratrech Stránských, souhrn od počátku výroby po jeho ukončení a hlavní typy tří a čtyř-kolých vozítek nosící název VELOREX.

 

Není cílem objevovat objevené nebo suplovat informace z dnes již dvou vydaných publikací, na něž najdete odkazy zde velorex-rozcestnik.webnode.cz/publikace/ na těchto stránkách. Snahou je obecně a ve stručnosti informovat zájemce o tato vozítka československé produkce  z řad nováčků či široké veřejnosti a obohatit je tak o základní a veřejně dostupné informace ze součásti československé motoristické historie, kam Velorexy dozajista patří.

počítadlo.abz.cz

Historie projektu

Nápad vytvořit tyto stránky vznikl již před cca 5-ti lety. Od té doby se mnoho změnilo, vozítka VELOREX se stále více dostávají do povědomí veřejnosti a kupodivu stále přibývá nově nalezených strojů i zájemců o jejich vlastnictví a renovace. Protože internet je živelný organizmus a stále se rozrůstá, tak i proto vzniká tento web, aby nováčkům či veřejnosti usnadnil přístup k potřebným informacím tím, že se pokusí je zpřehlednit a uspořádat.

Snad se to podaří

Váš rozcestník

Doplňující informace:   Následující texty byly  převzaty ze serveru www.velorex.com